Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety z drewna ekspresowo się zużywają i mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy urok oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się zacząć od dokładnego i skrupulatnego przygotowania materiału na płot, bo od tego uzależniony jest efekt finalny własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz dekoracji ogrodzeń z drewna kluczowe jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, należy nanieść kolejne preparaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten gatunek płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji w następstwie tego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar