Jumat, 22 April 2016

Prawie nic tak nie uwydatni linii trawnika względnie kwiatów jak niskie żywe sztachety.

Nadzwyczaj wysokie, bo prawie dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do pokonania , natomiast w razie potrzeby zacienia pobliskie domy a także ulice. Aby stworzyć taki parkan rośliny zasadzamy dookoła krawędzi posesji. Jeżeli mamy pod dostatkiem miejsca, najbardziej „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju prostym, np. z leszczyny, jaka przy okazji daje orzechy. Jeśli pragniemy ażeby nasze roślinne ogrodzenie było nadzwyczaj wysokie a zarazem wąskie to w cieniu powinno się je ukształtować z brzostu pospolitego, grabu pospolitego czy tez klonu. Należy pamiętać także, że kiedy rośliny nas przerosną, ich redukowanie będzie dosyć kłopotliwe.

Nic wyraźnie nie podkreśli projektu trawy lub kwiatów jak małe żywe plot.

W miejscu zacienionym, gdzie podobnie trawnik, jak i rabaty czasami nie mogą dobrze rosnąc w wskazanych terenach, niskie drzewa umieją utrzymać zielone zaplecze w wyznaczonym miejscu względnie osłonią gołe placki gleby. Ładnie przycięty nieduży żywopłot już sam zresztą wystarczy za dekoracje ogrodu. Na zielone ploty Poznań nadaje się porzeczka alpejska a także bukszpan. Na wiosnę jedynie ploty formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych pędach, których się już nie redukuje), nie tak obficie jak na słońcu, jednak wszak w mrocznych kącikach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią natomiast upiększają je małe jabłuszka, jakie można wykorzystać na przetwory.

Niskie lub wysokie zielone ogrodzenia wolno otrzymać z gatunków zimozielonych.

Na nieszczęście, drzewa z tej klasy często są dużo droższe niż krzewy liściaste. Spośród nich najlepiej znosi miejsce zacienione cis zwyczajny. Zwykle szeroko się rozrasta i trzeba go przycinać, mimo to jego wersje Cis wolno pościć pojedynczo.Będzie ekspresowo dojrzewał i uchowa filarowy zarys.

Jeśliby wasz zaułek jest nader zacieniony, wskazane jest aby roślinny parkan rozświetlić kolorowymi krostami. Poniektóre spośród cienioznośnych klasów maja przemianie o złotawych bądź pstrokatych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr pospolity Aureum tudzież dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawdziwość ich jasne barwy są najbardziej czytelne w słońcu, atoli nawet w cieniu liście ostają wystarczająco jasne, w pewnej mierze oświetlone promieniami.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar